TRABZON ARAÇ KİRALAMA

TRABZON ARAÇ KİRALAMA

23.11.2022 12:24:28
TRABZON ARAÇ KİRALAMA

Karadeniz Bölgesi’nin Samsun’dan sonra ikinci büyük kenti olan Trabzon’daki gezinize başlamadan önce Rentaral Trabzon Havalimanı  şubesinden bir araba kiralamanızı tavsiye ederiz. Böylece Trabzon ve çevresini çok daha rahat ve dertsiz keşfetmeniz mümkün olacaktır. 

Fatih Sultan Mehmet Trabzon’u fethettikten sonra camiiye çevrilen ve bugün müze olarak hizmet veren Ayasofya Kilisesi’ni görerek başlayabilirsiniz. Daha sonra M.S 270 yılında kurulan Vazelon Manastırı’nı ziyaret edebilir, Boztepe’de uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasını seyredebilirsiniz. Şehrin en yüksek tepesindeki Trabzon Kalesi’ne çıkabilir, Ganeta Çaybahçesi’nde enfes bir çay içerek denize karşı soluklanabilirsiniz. Karadeniz mutfağından kuymak, lahana dolması, hamsili pilav, laz böreği, karalahana çorbası gibi lezzetleri mutlaka denemelisiniz. Trabzon’a gelmişken, şehrin hemen dışında kalan Sumela Manastırı, Uzungöl ve yaylaları da mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.


Uzungöl
Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı bir turistik köy olan Uzungöl, sık ormanları ve doğal güzelliği ile mutlaka görülmesi gereken bir destinasyon. Heyelan sonucu dere yatağının kapanmasıyla oluşan Uzungöl, doğa yürüyüşü ve bisiklet turları yapmak isteyen doğaseverler için de oldukça iyi bir alternatif olabilir.

Ulaşım: Tabzon Havalimanı’ndan 1 saat 25 dakikalık sürüş mesafesinde bulunan Uzungöl’e D010 ve E70 otoyollarını takip ederek ulaşabilirsiniz.


Sumela Manastırı
Trabzon’un belki de en öne çıkan tarihi yapısı olan Sumela Manastırı, Maçka ilçesi’nde deniz seviyesinden 1.150 m yükseklikte yer alan bir Rum Ortadoks manastırıdır. Kayalara oyulmuş ve doğal mağaralardan da faydalanılarak tasarlanmış manastırın M.S 365-395 yılları arasında inşa edildiği tahmin edilmektedir. Trabzon’un simgesi haline gelmiş bu yapıyı görmeden Trabzon gezinizi tamamlamamanızı tavsiye ederiz.

Ulaşım: Trabzon Havalimanı’ndan 47 km mesafede bulunan Sumela Manastırı’na E97 ve Maçka yolu üzerinden yaklaşık 55 dk içinde ulaşabilirsiniz. Manastıra tırmanmak için dik ve virajlı yolun zahmetini çekmeniz gerektiğini de hatırlatalım.


Yaylalar
Trabzon’un yemyeşil doğasında huzur bulmak için, şehrin oldukça fazla turist çeken yaylalarına gidebilir, uzun yürüyüşler yaparak temiz havayı soluyabilirsiniz. Trabzon’da gidebileceğiniz yaylalardan en öne çıkanlar Lapazan Yaylası, Garester Yaylası, Haldizen Yaylası olarak sıralanabilir.

+90 216 515 85 25
  • KORDONBOYU MAH. ANKARA CAD. IST MARINA B BLOK NO: 147 B İÇ KAPI NO: 377 Kartal / İSTANBUL
  • +90 216 515 85 25
  • info@rentaral.com
© 2023 - Tüm Hakları Saklıdır.
Whatsapp İçin Tıklayınız
GİRİŞ YAP