ANTALYA ARAÇ KİRALAMA

ANTALYA ARAÇ KİRALAMA

23.11.2022 12:22:32
ANTALYA ARAÇ KİRALAMA

Özellikle yazları en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olan Antalya’nın plajları ve tatil beldeleri dışındaki en önemli özelliği; Türkiye’de en çok antik kenti sınırlarında barındırmasıdır. Bu sebeple; sadece deniz turizimi için değil, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile Antalya ve çevresini keşfetmek için en pratik yol, Rentaral Antalya Havalimanı şubesinden bir araç kiralama veya rentacar hizmeti almak

Hem kenti tanımak hem de bu doğal ve tarihi güzellikleri görebilmek için Karain Mağarası, Aspendos Antik Kenti, Manavgat Şelalesi’ne uğramanızı tavsiye ederiz. Biraz daha alışılmadık ve gizemli bir antik şehir deneyimi için, şehrin hemen dışındaki Termessos’u ve bir uçuruma bakan muhteşem tiyatrosunu mutlaka görün.

Gezi sırasında Antalya’nın sıcağından bunalıp serinlemek isterseniz, Konyaaltı Plajı’nda ya da şehrin içinde biraz daha saklı konumdaki Mermerli Plajı’nda kendinizi Akdeniz’in sularına atmak bütün yorgunluğunuzu alacaktır. Akşam olduğunda ise Kaleiçi’nin renkli sokaklarında kaybolabilir, eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

Antalya’ya gelmişken çevrede görülebilecek tatil beldelerinden bazılarına da bir göz atalım.


Olimpos
Doğasıyla ve caretta careta kaplumbağalarının yumurtladığı bölge olmasıyla ünlü Olimpos, doğa aşıklarının uğrak noktası. Dağ ve deniz manzaralı ağaç evlerde bir hafta kalmak, şehrin karmaşıklığı ve stresinden uzaklaşmak için iyi bir alternatif olabilir. Kanoyla mağara içlerine girebilir, dağa tırmanıp Olimpos’u tepeden izleyebilir ve Kekova’da dalış yapabilirsiniz. Akşamları ise el değmemiş sahillerde yıldızları seyredip doğanın sesine kulak verebilirsiniz.

Ulaşım: Antalya Havalimanı’ndan Olimpos’a aracınızla D400 otoyolu üzerinden yaklaşık 1 saat 40 dakika içinde ulaşabilirsiniz.


Kaş
Kaş’ın büyüsü daha ilçeye girerken, kuşbakışı gördüğünüz manzara ile başlar. Begonvillerin renklendirdiği, yasemin kokularının sardığı dar sokaklarıyla Kaş, kumsalı olmamasına rağmen çok sayıda gezgini cezbeder. Kumsal yönünden fakir olsa da, Kaputaş Plajı, Hidayet’in Koyu ve Limanağzı’nın temiz ve berrak sularının beklentilerinizi karşılayacağından emin olabilirsiniz.

Ulaşım: Antalya Havalimanı’dan Kaş’a aracınızla D400 otoyolu üzerinden yaklaşık 3 saat 20 dakika için ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak Antalya-Denizli yolunu da kullanabilirsiniz.


Alanya
Plajları ve gece hayatıyla ünlü olan Alanya, hareketli bir tatil isteyenlerin gözbebeği. Günübirlik tekne gezilerine katılıp Akdeniz’in eşsiz güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Ulaşım: Antalya Havalimanı’ndan aracınızla D400 otoyolu üzerinden yaklaşık 1 saat 50 dakikada Alanya’ya ulaşabilirsiniz. 

+90 216 515 85 25
  • KORDONBOYU MAH. ANKARA CAD. IST MARINA B BLOK NO: 147 B İÇ KAPI NO: 377 Kartal / İSTANBUL
  • +90 216 515 85 25
  • info@rentaral.com
© 2023 - Tüm Hakları Saklıdır.
Whatsapp İçin Tıklayınız
GİRİŞ YAP